Już na dobre rozpoczął się sezon na rabarbar, który będzie trwał do końca czerwca. Warzywo to od zawsze gościło w moim domu w postaci kompotów i ciast. Przyznam, że dopiero w życiu dorosłym doceniłam jego smak.

Przez weekend postaram się zgromadzić dla Was przepisy na ciasta z rabarbarem. Przeszukanie stert kartek i karteczek, notesów i segregatorów zajmie mi kilka dni;) Ale mam czas do końca czerwca na prezentowanie moich wypieków. 

rabarbar

Jak z wszystkim, nie należy przesadzać z ilością rabarbaru w diecie. O ile rabarbar zawiera duże ilości witamin takich jak A, C, E oraz kwas foliowy, potas i wapń; to spożywany surowy zawiera szkodliwe kwasy szczawiowe, które przekształcają się, tworząc szczawian wapnia – związek, który odkłada się w postaci kamieni nerkowych.  Szczególnie powinny uważać osoby cierpiące na dolegliwości związane z nerkami i reumatyzmem.

Wybierając rabarbar zwracajmy uwagę na kolor łodyg. Ogonki z różowowawą skórką i miąższem są słodsze. Te o mocnym czerwonym kolorze smakują jakby lekko malinowo:) Zasada jest prosta. Im czerwieńsza łodyga, tym słodszy rabarbar.

 

Zobacz:
Kompot z rabarbaru i truskawek

Ekspresowe ciasto z rabarbarem na oleju

print

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *